Po stopách Jean Louis Raduit de Souches

Brněnský okruh

Obrana Brna za Třicetileté války aneb Když na Brno táhli Švédi..

cena: od 890,-

Jedna z nejslavnějších kapitol historie Brna - hrdinná obrana pod vedením Raduit de Souches během švédského obléhání za poslední fáze třicetileté války. Nazývaný později, « největší Brňan», francouzský plukovník, Jean-Raduit de Souches, odolával mnohonásobné přesile Švédů téměř 4 měsíce. Brno, město, které do té doby nebylo nikdy dobyto, zachránilo Vídeň, hlavní město habsburské monarchie, na což její císař Ferdinand III při udělování odměn nezapomněl.

Trasa objasňuje zejména příčiny oblehání Brna, jeho průběh a důsledky uhájení v celoevropském kontext s informacemi o životě Raduit de Souches včetně některých pikantností a nástin kariéry v dalších letech.

Denisovy sady- Šiligrovo náměstí - Petrov- Náměstí Svobody - Kostel Nanebevzetí P.Marie -Kostel Sv. Jakuba - Moravské náměstí

Doba - 2 hodiny

Počet osob ve skupině:

  • 1 - 4 osoby -  890 Kč
  • 5 - 14 osob  -  990 Kč
  • 15 - 24 osob - 1090 Kč
  • 25 -40 osob - 1290 Kč

V případě startu od Špilberka délka 2,5 hod. (erby hlavních protagonistů aj.) za příplatek.

Doporučujeme pro školy 

Okruh po jižní Moravě

Po obraně Brna aneb Z francouzského šlechtice moravským pánem..

Mimobrněnský okruh po stopách Raduit de Souches a tehdejšího velitele Špilberku zaměřený na život hraběte de Souches po roce 1645 tj. po uhájení Brna. Stopujeme místa jeho působení na jižní Moravě hlavně po stránce hospodářské, kulturní a náboženské. Duchovní centrum jeho panství tvořily Hluboké Mašůvky, z kterých udělal dodnes známé poutní místo. Kromě kostela tam vybudoval u léčivého pramene i lázně s hostincem. Navštívíme sídelní místo pozdějšího maršála, Starý zámek Jevišovice, projdeme kolem barokní sýpky a prohlédneme si i exteriér a park Nového zámku, kde dal tehdy zbudovat lovecký zámeček. Putování zakončíme ve Znojmě, kde na Horním náměstí koupil od města dům, který je význačný pozdějším přenocováním císaře Napoleona, kde je dnes stylová restaurace.

Rajhrad - Hluboké Mašůvky - Jevišovice - Znojmo

Doba - 4-6 hodin dle zájmu

Cena: dle způsobu dopravy, počtu osob a délky okruhu

Start i cíl : Brno